Wyszukaj

Edukacja:

Przeczytaj więcej tutaj - Odwiedź stronę - Poznaj więcej szczegółów tutaj - Odwiedź naszą stronę tutaj - Odwiedź teraz - Kup - Przejdź - Sprawdź - Zarejestruj - kliknij tutaj Ostatnio była 9 rocznica wejścia Polski do UE. Warto zatem zastanowić się czy faktycznie wejście kraju nad Wisłą do Unii Europejskiej sprawiło, że nareszcie możemy być usatysfakcjonowani z rozwoju naszego kraju. Cóż - ciężko tak naprawdę powiedzieć na takowe pytanie. W końcu ciągle gonimy Danię albo Holandię. Chociaż człowiek chciałby powiedzieć, że jest dobrze, to ciężko tak powiedzieć. Chociaż oczywiście w porównaniu z pozostałymi krajami, które ponad 20-lat temu również odzyskały upragnioną wolność, to wcale nie jest tak źle. Można powiedzieć, że ludzie bardzo lubią narzekać, przez co nie widzą pozytywów.
W zasadzie firmy w naszym kraju nie słyną być może z na przykład produkcji aut - nie chodzi naturalnie o typowe fabryki, lecz zawsze takie przedsiębiorstwa jak Florexpol bardzo dobrze pokazują, że ogrodnictwo ma się u nas doskonale. Jednak nie chcę teraz tylko skupiać się na firmach... Również pragnę napisać coś na temat bezpieczeństwa w swoim ogrodzie. Przecież to żadna tajemnica, że o bezpieczeństwo - w każdym miejscu, a nie tylko w ogrodzie, trzeba dbać. Zwróćmy na to uwagę, a zapewne nasz ogród będzie niezwykłym miejscem.
W jaki sposób zatem można coś zmienić? A weźmy choćby pod uwagę to, że przecież kapitalnym rozwiązaniem jest recenzowanie lokalnych polityków. A więc burmistrza bądź prezydenta zamieszkiwanego przez siebie miasta albo chociażby radnych. Zwróćmy na to uwagę, ponieważ jeżeli w rachubę wchodzi polityka lokalna, to ogólnie mamy możliwość zmienić naprawdę sporo. Czyli jak dobrze widać, wcale nie jest powiedziane, że taki statystyczny Polak jest w automatyczny sposób skazany na to, aby być tylko i wyłącznie biernym uczestnikiem polskiej sceny politycznej. To pozytywna informacja.
Naturalnie nie wszystkie z nich są naprawdę zamożne, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to i tak UE to potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to musimy mieć na uwadze, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie wcale nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Według mnie UE to doskonały pomysł - nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.